Dawn Huebner ISBN: 978 90 8560 556 0
80 pagina's
1e druk, 2009
Kinderen die angstig zijn, worden gevangen gehouden door hun eigen zorgen. Ze doen veel moeite om angstige situaties te vermijden, en stellen dezelfde, op angst gebaseerde vragen steeds maar weer. En toch bezorgen de antwoorden hun nauwelijks een gevoel van opluchting.
Wat kun je doen als je te veel piekert zal jou en je kind een nieuwe, meer succesvolle manier aanleren om met zorgen om te gaan. De technieken die in dit boek worden beschreven, zullen je kind helpen om weer controle te krijgen over zijn of haar leven.
Aan de hand van een duidelijk stappenplan, teken- en schrijfopdrachten ontwikkelen de kinderen vaardigheden om hun angst en bezorgdheid te verminderen.
Wat kun je doen als je te veel piekert verschijnt in een serie help-oefenboeken voor kinderen in de basisschoolleeftijd.
De auteur, Dawn Huebner, Ph.D., is klinisch psycholoog in Exeter, New Hampshire. Ze heeft zich gespecialiseerd in de behandeling van kinderen en hun ouders.
Doelgroep: ouders en kinderen met overzichtelijke problemen; therapeuten; kindercounselors en iedereen die professioneel met kinderen werkt.
In dezelfde serie zijn de volgende titels verschenen (of gaan binnenkort verschijnen):
Wat kun je doen als je gedachten vastlopen Een help-oefenboek voor kinderen met OCS
Wat kun je doen als je te snel boos bent Een help-oefenboek voor kinderen
Wat kun je doen als je niet durft te gaan slapen Een help-oefenboek voor kinderen
Wat kun je doen als je te vaak moppert Een help-oefenboek voor kinderen
Wat kun je doen als je verkeerde gewoontes hebt Een help-oefenboek voor kinderen