Shopping Cart  Shopping Cart   
 

Sport & Beweging - Algemeen
Battles om aanzien en respect
Een studie naar identificaties van skaters met hun hobby
Anton Anthonissen en Jacco van Sterkenburg
ISBN: 978-90-6665-753-3
96 pagina's
1e druk, 2006
Prijs: € 12.75

Bestel aantal:

 

Iedereen is wel bekend met het fenomeen ‘skaters’: jongens die kunstjes doen met inlineskates of skateboards, voornamelijk op trappen, in metrostations, op straatmeubilair en in skateparken om zo met elkaar te battelen. In deze ‘battles’ proberen zij elkaar met de nieuwste tricks te imponeren en aanzien en respect te krijgen en te tonen. In Nederland is er nog maar weinig onderzoek gedaan naar deze (groeiende) jeugdcultuur. Zijn het altijd jongens, of doen meisjes ook aan skaten? Wat is de kick van het skaten: zo hard mogelijk, zo goed mogelijk? Zijn alle skaters hetzelfde, of zijn er verschillende groepen? Hebben de verschillen tussen skaters te maken met etnische achtergrond of meer met opleidingsniveau? Hoe gaan skaters met elkaars verschillende achtergronden om?

In dit boek worden diverse manieren getoond waarop mannelijke skaters zich met hun hobby identificeren en zich daardoor onderling tot elkaar verhouden. De wijze waarop de jongens in hun identificaties betekenis toekennen aan etniciteit en huidskleur, gender en opleidingsachtergrond blijkt van invloed op de beleving van hun hobby.

Battles om aanzien en respect is geschreven voor het hoger beroeps- en universitair onderwijs op het terrein van actie-, eXtreme- of lifestyle-sporten en diversiteit, maar ook voor degenen met belangstelling voor de thema’s diversiteit en sportbeleid en belangstellenden in skateboarden, inlineskaten en andere eXtreme-sporten.
Prijs: € 12.75
Bestel aantal:
 



 Kijk hier voor de
 inhoudsopgave (PDF) 


 E-mail de auteur




 Download hoge-resolutie TIFF afbeelding van het omslag


Copyright © 1997 - 2012 Uitgeverij SWP BV