De recente berichtgeving over de Yes We Can Clinic in Hilvarenbeek, waar zorgen worden geuit over de behandeling van kwetsbare jongeren, legt een pijnlijk vraagstuk bloot: hoe goed sluiten behandelingen, waaronder traumabehandeling eigenlijk aan bij jongeren met complexe problematiek? De kliniek richt zich op jongeren met ernstige psychische klachten, zoals depressie, verslaving en trauma. Juist deze doelgroep vraagt om zorgvuldige, passende en veilige behandeling. Toch geven (oud-)cliënten aan dat zij niet altijd geholpen worden zoals bedoeld en soms zelfs schade ervaren. Jongeren met trauma vragen om meer dan ‘intensieve’ zorg.
Deze signalen raken een bredere ontwikkeling binnen de GGZ. Eerder werd al duidelijk dat juist mensen met complexe problematiek, waaronder jongeren met trauma, vaak het moeilijkst passende hulp vinden of te maken krijgen met lange wachttijden.
Dat roept fundamentele vragen op:
Voor professionals in de jeugd-GGZ, jeugdzorg en het sociaal domein is dit herkenbaar. De praktijk vraagt om meer dan intensiteit alleen: het vraagt om goede diagnostiek en het zorgvuldig afstemmen van behandeling op de individuele jongere.
Juist daar ligt de uitdaging én de noodzaak om kennis en praktijk dichter bij elkaar te brengen.
Verdieping tijdens het Congres Kind & Trauma
Tijdens het Congres Kind & Trauma staat deze vraag centraal: wat werkt écht in de behandeling van jongeren met trauma?
Met aandacht voor onder andere:
In een tijd waarin de druk op de jeugdzorg en GGZ toeneemt, is het essentieel om te blijven reflecteren op wat goede zorg is, juist voor de meest kwetsbare jongeren.
|
|
AccreditatieVoor dit congres is accreditatie goedgekeurd bij:
Accreditatie is in aanvraag bij:
Lees hier het aantal punten dat wordt toegekend en in welke categorieën. |