Gratis verzending

Uitgeverij SWP


NIEUW


Reviews

Catalogus Hoger Onderwijs 2026-2027

Catalogus Hoger Onderwijs 2026-2027

Deel, discussieer en volg!

Een overzicht van social media kanalen van Uitgeverij SWP
Uitgeverij SWP is actief op alle platformen met veel kennis- en interessegroepen.
Bekijk het overzicht

Nieuwsberichten

Week tegen Eenzaamheid | Kom in actie!

De Week tegen Eenzaamheid wil helpen het taboe op eenzaamheid te doorbreken. Dit gebeurt door eenzaamheid te agenderen, bespreekbaar te maken en mensen meer bewust te maken van het thema. Zodat meer mensen in actie komen om eenzaamheid te voorkomen en verminderen, voor zichzelf of een ander. Samen maken we van de Week tegen Eenzaamheid een succes! Kom je eenzaamheid tegen in jouw beroep of heb je er zelf last van? Bekijk dan onderstaande boekentips.

Lees verder

Laten we met elkaar op het werk ruimte creëren voor plezier, waardering, positieve feedback, gave uitdagingen, vertrouwen, betekenisvolle resultaten en eigen verantwoordelijkheid. Want werkgeluk loont. In de eerste plaats voor jezelf. Als je gelukkig bent, ben je gezonder, vitaler, vrolijker, socialer en succesvoller. Maar ook voor organisaties. Gelukkige medewerkers zijn meer betrokken, productiever, coöperatiever, creatiever en innovatiever. Ze zijn minder vaak ziek en hebben minder kans op een burn-out.

Lees verder

Nieuw HBSC-onderzoek laat zien dat het welzijn en sociale klimaat onder jongeren aandacht blijven vragen

Hoe gaat het met jongeren in Nederland? Het nieuwe HBSC-onderzoek 2025 van de Universiteit Utrecht en het Trimbos-instituut geeft een actueel beeld van hun gezondheid en welzijn. Een van de opvallende uitkomsten is de sterke daling in de positieve houding tegenover homoseksualiteit. Onder jongens in het voortgezet onderwijs daalde dit percentage tussen 2021 en 2025 van 40% naar 22%. Onder meisjes ging het van 78% naar 51%. Ook de mentale gezondheid blijft een aandachtspunt, vooral onder meisjes in het voortgezet onderwijs.

Lees verder

NIEUW | Bekender met gender

Als hulpverlener kun je te maken krijgen met talloze vragen op het gebied van gender:

  • Wat moet ik met al die verschillende soorten gender van tegenwoordig… en wat serieus te nemen?
  • Wat kan ik doen, behalve mijn cliënt verwijzen naar een jarenlange wachtlijst?

Lees verder

De Week tegen Pesten | Sociaal-emotioneel functioneren van kinderen op de basisschool

Stel je bijvoorbeeld voor dat je een kind goed wilt begeleiden tijdens een spelactivitieit, omdat hij of zij spelen lastig vindt, wordt buitengesloten of erger: wordt gepest. Het is dan nuttig om aan te sluiten op de ontwikkelingen die het kind op school doormaakt. 

Lees verder


Meer