De Nationale Voorleesdagen zijn weer begonnen. Van woensdag 21 januari tot en met zondag 1 februari draait het om voorlezen aan jonge kinderen. Onder anderen de burgemeesters van Enschede en Zevenaar gaven gehoor aan de oproep van auteur Joke de Jonge om voor te lezen uit haar prentenleesboekenserie voor jonge nieuwkomers, bestaande uit Kat Kaat is weg, Klaas Konijn is weg en Ella Egel is weg.
Stichting de Jonge Nieuwkomers, die prentenleesboeken voor jonge nieuwkomers van 6 tot 12 jaar ontwikkelde waarvan bij SWP al drie titels verschenen, roept jaarlijks burgemeesters, wethouders en andere bekenden op om bij het Nationaal Voorleesontbijt, naast peuters en kleuters, ook aan jonge nieuwkomers voor te lezen. De burgemeesters van Enschede en Zevenaar gaven daaraan gehoor, terwijl in Winterswijk en Zwolle een wethouder voorlas en boeken uitdeelde.
Op de foto's is te zien hoe de burgemeester van Zevenaar, Luciën van Riswijk, voorleest uit Kat Kaat is weg en hoe hij vrolijk poseert tussen de leerlingen.
Hieronder een selectie van uitgaven, om te voor te lezen of om van te leren:
Aanstaande zaterdag is het ook de ‘Dag van het Onderwijs’. Deze dag is door de VN in het leven geroepen om het belang van onderwijs voor duurzame ontwikkeling te benadrukken. Daarom zetten we in deze e-mail meer boeken en bijeenkomsten, waaronder het 2e Jaarcongres Traumasensitief onderwijs, in de picture.
*Op de drie boekpagina’s van SWP en in de Materialenbank van www.stichtingdejongenieuwkomers.nl zijn digitale vertalingen te vinden als steuntje in de rug voor ouders bij het voorlezen of samen lezen. Daar is nog veel meer te vinden; filmpjes en een voorleesopname door Dieuwertje Blok en allerlei materiaal voor activiteiten.