Een overzicht van social media kanalen van Uitgeverij SWP
Uitgeverij SWP is actief op alle platformen met veel kennis- en interessegroepen.
Bekijk het overzicht
De PVV is opnieuw de populairste partij onder scholieren, blijkt uit de scholierenverkiezing. De partij van Geert Wilders haalde bijna twintig procent van stemmen en bleef daarmee D66 nipt voor. Zorgelijk is dat PVV geen partij (Wilders is het enige lid) is en plannen heeft, die staatsrechtelijk gezien niet kunnen. Hoe leg je dit uit aan je leerlingen? De onderstaande punten, geschreven door Otto de Loor, auteur van De anatomie van democratie Het grote werken aan democratie-boek, helpen hierbij.
Deze week bood de Ombudsman Metropool Amsterdam zijn rapport ‘Melden met vertrouwen’ aan. De ombudsman startte het onderzoek naar aanleiding van aanhoudende klachten van medewerkers die zich hadden gemeld bij Bureau Integriteit. Ongewenst gedrag op de werkvloer: het neemt soms epidemische vormen aan.
Op donderdag 30 oktober vond het eerste Traumasensitief onderwijs-congres plaats met zo'n 850 deelnemers in het Spant!, Bussum.
In Nederland loopt momenteel een klinisch onderzoek aan het UMC Utrecht naar het effect van psilocybine bij mensen met een therapieresistente depressie. De onderzoekers benadrukken het potentieel van deze behandeling, maar ook de noodzaak van professionele begeleiding en zorgvuldige selectie van deelnemers. Het project is onderdeel van een bredere trend waarin psychedelica steeds serieuzer genomen worden binnen de geestelijke gezondheidszorg. Bekijk het onderzoeksartikel op de UMC-site.
Kinderen van de staat / Deel II behandelt de wereld van de jeugdzorg: de aanbieders van de zorg, de jeugdinspectie, de juridische wereld van advocatuur en kinderrechters, de ouders die recht zoeken en de politiek. Dit boek geeft toegang tot de papieren werkelijkheid én de realiteit van de jeugdzorg.